ייעוץ אסטרטגי

 אסטרטגיה היא תכנית עבודה ארוכת טווח הכוללת נקודות עצירה לחישוב מסלול מחדש ולבחינת המסלול הנכון ביותר עבור העסק. התכנית האסטרטגית מתבססת על בסיס חזון העסק והממשל התאגידי שלו, על מטרותיו ועל יעדיו. היא בוחנת את ההזדמנויות עסקיות, בודקת מהם האיומים הנוכחיים והעתידיים של העסק וכיצד ניתן להתמודד עם כל מצב בהתייחס לחוזקותיו ולחולשותיו של העסק.

בתכנית אסטרטגיה עסקית אנו מתכננים את המסלול העתידי ובודקים את הדרכים השונות באמצעותן ניתן להגיע ליעד הרצוי, החל מהדרך הקלה והאופטימית ביותר ועד לקשה ביותר - על מנת להיות ערוכים לכל תרחיש, כולל לתרחישים שבהם זמן התגובה הינו קריטי.

לא פעם נתקלים בעלי עסקים בתחרות עסקית לא צפויה מבלי לדעת כיצד להגיב אליה. פעולות שנובעות מתוך חוסר ידיעה ומלחץ גורמות לעתים רבות לנזקים בלתי הפיכים. במצבים שכאלה בעלי עסקים נוטים לרוב להוריד מחירים, לעתים עד כדי מצבי הפסד.

אי לכך, כחלק מהייעוץ האסטרטגי נבחן כל מקרה לגופו תוך כדי שימוש במחקרים מדעיים. בטרם נגבש עבור בית העסק את התכנית האסטרטגית, נבחן את חוזק המותג שלו ונבדוק כיצד הוא נתפס בקרב לקוחותיו (האם הם רואים בו עסק אמין? שירותי? מקצועי?). כמו כן נבדוק כיצד נתפס המתחרה המדובר בקרב אותם הלקוחות ומה יגרום להם להמשיך לרכוש בעסק אותו אנו מלווים. לאחר גיבוש הנתונים נתחיל לבנות את התכנית, כאשר הורדת מחירים תשמש אותנו תמיד כקלף אחרון בלבד. במקרים מסוימים, לאחר שבחנו את כל הפרמטרים באופן היקפי ויסודי, יתכן שנמליץ על סגירת העסק, על מנת לא לגרום לבעליו להגיע למבוי סתום ולהפסד פיננסי. יחד עם זאת, ברוב המקרים נגלה כי יש מקום למתחרה נוסף. לתפיסתנו, תחרות הינה מנוף להגברת הפעילות הכללית, ולרוב היא מהווה הזדמנות לשפר ולפתח את העסק.

שתפו: