ייעוץ וליווי פיננסי

ייעוץ וליווי פיננסי

התחום הפיננסי הוא הבסיס של כל עסק, הוא מה שמאפשר לו להתקיים. לא פעם נאלצים עסקים מצוינים לסגור את דלתותיהם בגלל תכנון פיננסי לקוי או מפני שלא הגדירו תכנית עסקית מקצועית וריאלית.

במסגרת הליווי שאנו נותנים לעסקים מהתחום הפיננסי, אנו מספקים לעסקים קטנים וגדלים כלים לניהול מסגרת תקציב איתנה ולבניית תחזיות עתידיות שיעזרו להם להימנע מ"הפתעות" ומאי נעימויות שיכולות להיווצר כתוצאה מתכנון שגוי.
הליווי מתבצע גם בכל הקשור למערך הבנקאי והוא כולל ייעוץ בנוגע לסוגי הלוואות (הלוואות מקרנות המדינה מקרנות הבנקים), כאשר מובן כי גם הלוואה בריבית מינימלית מלווה בסיכון עסקי וכי יכולת ההחזרה של כספים שנלקחו בהלוואה חייבת להיות כלולה בתכנית העסקית.

כל מנכ"ל ובעל עסק חייב להיות בקשר רציף עם רואה החשבון שלו, אולם במקביל עליו להבין כי רואה החשבון אינו מנהל הכספים של העסק. בעל העסק חייב להיות ערני ובקיא בתשלומי המס ולהיערך לחיזוי עתידי של הכנסות והוצאות. מתוך כך יש להימנע משאננות - תופעה שכיחה בקרב בעלי עסקים קטנים. לא פעם, כאשר עסק מסוים מגלגל כספים באופן שוטף מקבל בעל העסק החלטה להחליף רכבים או לקנות מכונות תוך כדי שהוא משתמש במונח השכיח "זה מוכר במס". חשוב לזכור כי פריט שהינו מוכר במס אינו מתנה. לעתים רבות מקבלים בעלי עסקים בסוף השנה הודעה מרשויות המס על הפרשים בתשלומי המס שיש להשלימם. הסיבה לכך היא שמי שנהנה מפריטים מוכרי מס אלה עסקים רווחיים בלבד, כך ששאננות עלולה לגרום לעסקים בריאים להתמוטט, ועל כן יש להימנע ממנה ככל האפשר.

במה אנחנו יכולים לעזור?

• כתיבת תכנית עסקית ייעודית לבעל העסק.
• תכנון ובניית תקציב ארוך וקצר טווח.
• יצירת דוחות מעקב יומיים, שבועיים, חודשיים, שנתיים.
• ליווי וייצוג מול הבנקים.
• ליווי להגשת בקשות להלוואות בקרנות המדינה ו/או הבנקים.
• מחקרים וסקרי היתכנות וחיזוי עסקי.

שתפו: